O Sboru Jednoty bratrské v Liberci

Jsme společenstvím křesťanů - obyčejných lidí s neobyčejnou zkušeností. Věříme, že život je vzácný Boží dar. Snažíme se jej prožít naplno a věnovat tomu, co je skutečně důležité, tedy vzájemné pomoci a přátelství s lidmi kolem nás.

Naše kořeny

Jednota bratrská od svého vzniku v roce 1457 usilovně vnášela do společnosti trvalé hodnoty křesťanského života - lásku, pravdu, víru, naději, odpuštění a praktické milosrdenství. Všude, kde působila, zakládala školy, nemocnice a všestranně tak rozvíjela kulturu a sociální služby. Představitelé Jednoty bratrské Jan Blahoslav, Jan Jesenius, Jan Amos Komenský a další patří k významným osobnostem nejen českých dějin. Příběh Jednoty bratrské inspiroval mnohé, a tak se Jednota navzdory vyhnání z českých zemí po bitvě na Bílé hoře rozšířila a dodnes působí po celém světě.

Současnost

I my věříme, že skutečný křesťanský život je velice praktický a projevuje se nezištnou láskou a službou svému okolí. Věříme, že je důležité také vybudovat odpovídající zázemí, aby tento způsob života přinášel smysluplné a trvalé ovoce. Proto jsme se už od počátku devadesátých let výrazným způsobem angažovali ve společenském a sociálním životě města. Založili jsme několik organizací, které pracují v oblasti vzdělávání, prevence, sociálních služeb a volnočasových aktivit pro všechny generace. Centrum aktivního času Konopná je logickým vyústěním tohoto úsilí. Zastřešuje mimo jiné některé z organizací, které jsme založili a spravujeme. Jejich seznam najdete v sekci Centrum.

Kromě těchto subjektů je Sbor JB v Liberci také zřizovatelem resp. zakladatelem ještě několika dalších organizací:

Křesťanská základní škola a mateřská škola J.A.Komenského v Liberci - Růžodole. Kontakt a další informace o škole naleznete zde.

Amos, je občanské sdružení rodičů a přátel při Základní škole J.A.Komenského, jeho posláním je provozování volnočasových aktivit pro děti.  V současnosti má Amos 13 klubů, cca 200 dětí a 40 dobrovolných pracovníků. Adresa: Růžodolská 118/26, 460 01 Liberec 11. Více informací hledejte zde, dále pak v sekci "Amos".

Nadace EURONISA. Webové stránky nadace jsou zde.

 

 

Partneři

RUPRECHTICE.CZ - oficiální portál

Video TV RTM

Sousedské léto 2015 
Sousedské léto 2015 - pískoviště

On-line

Právě připojeni - hostů: 13 

Zřizovatel Centra
www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty