Přehradní hráze jsou obdivuhodná díla. V Jizerských horách je jich několik, od těch menších až po docela veliké. Zpravidla jsou velmi pěkné a dobře zapadají do malebné krajiny. Přehradní vodní nádrže vždy lákají nejen ke koupání a opalování, ale také k nenáročným procházkám. I my je máme rádi, a proto jsme se rozhodli některé z nich navštívit. Obtížnost je uzpůsobena tomu, aby se těchto našich procházek nebo malých výletů mohli bez problémů zúčastnit i aktivní senioři. Srdečně vás zveme na letní putování k těmto lákavým cílům.

 

Sobota 20. srpna - Vodní nádrž Fojtka

Sraz: 14:15 na nádraží v Liberci u pokladen

Trasa:
Od nádraží půjdeme po silnici k vodní nádrži, kde bude možnost koupání a občerstvení. Pak se projdeme podél nádrže a vyrazíme zpět do Mníšku na nádraží. Kliknutím otevřete mapu.

Předpokládaný návrat: v 17:24 nebo 18:23 na nádraží v Liberci

Celkem ujdeme: 4 km 

Sobota 27. srpna - Vodní nádrž Josefův důl

Sraz: 10:45 na zastávce Fügnerova (bus 540791 103 ČSAD Liberec odjíždí 10:55)

Trasa:
Od zastávky autobusu Hrabětice, kaplička vyrazíme po pěkné a pohodlné cestě k přehradě. Po příjemném odpočinku se vydáme podél jižního okraje přehradní nádrže, dále kolem Prezidentské chaty k rozhledně Královka a následně do Bedřichova. Kliknutím otevřete mapu.

Předpokládaný návrat: 16:25 na zastávku Baltská (bus č. 18)

Celkem ujdeme: 8,5 km

Neděle 11. září - Vodní nádrž Bedřichov

Sraz: 13:20 na autobusové zastávce Baltská (bus č. 18 odjíždí 13:33)

Trasa:
Po naučné stezce "Černá Nisa" půjdeme nejdřív k Vodnímu zámku, pak budeme pokračovat k přehradě u vodní nádrže. Po příjemném odpočinku se vydáme zpět buď stejnou cestou, nebo po téměř souběžné naučné stezce "Lesy Jizerských hor". Kliknutím otevřete mapu.

Předpokládaný návrat: krátce po 19:00 na zastávku Baltská.

Celkem ujdeme: 8 km po příjemné a nenáročné cestě

V případě nepříznivého počasí se výlet nekoná.

Pro více informací volejte na č. 770 176 766 (Tomáš Oliverius).