RC Zvoneček nabízí rodičům a dětem možnost aktivně trávit volný čas v bezpečném a útulném prostředí klubu (nekuřácký prostor s jasnými pravidly a hranicemi upravený pro pobyt malých dětí), růst v kolektivu dalších dětí, přirozený pobyt mezi vrstevníky a nácvik mimo-rodinných sociálních kontaktů. Pro návštěvníky je místem k navazování nových vztahů, odpočinku, výměně zkušeností a inspirace.

Zvoneček je otevřen pro všechny rodiče, maminky na mateřské a rodičovské dovolené a jejich děti předškolního věku. K dispozici je herna a společenská místnost, kde se rodiče a děti společně scházejí.

Program RC funguje celoročně. V rámci setkání je vždy pro děti připravený krátký interaktivní program, uzpůsobený jejich věku. Jedná se zejména o výtvarné a pohybové programy, které rozvíjejí zábavnou formou jejich dovednosti, motorický rozvoj a tělesnou zdatnost. V rámci hudebních programů děti zpívají jednoduché písničky, které samy doprovází na dětské hudební nástroje, učí se tak rytmu, pohybu a hudební nauce. Svoji představivost a fantazii si děti procvičují při společných divadelních představeních a pohádkách. V letních měsících je využívána přilehlá zahrada k pobytu venku na houpačkách a pískovišti.

Dopolední setkání pro maminky s malými dětmi se ve školním roce 2021/2022 konají v úterý, ve středu a čtvrtek, klub je otevřen od 9 do 12 hodin. Společný program pro děti začíná po desáté hodině, prosíme přicházejte s dětmi nejdéle čtvrt hodiny před programem. Pro bližší informace můžete využít náš facebook nebo kontakt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Harmonogram zájmových klubů pro předškoláky a školáky pro školní rok 2021/22:

Klub Hopík (děti 4–8let) - v pondělí od 17.00-18.00 na Velkém sále. Více informací zde.

Klub Ještěrky (1.–5. třída) - v úterý od 16.30-18.00 v prostorách RC Zvoneček. Více informací zde.

Klub Tkanička (děti 4–6let) - ve čtvrtek od 16.30-18.00 v prostorách RC Zvoneček. Více informací zde.

V době klubů je pro rodiče k dispozici posezení v přilehlé kavárně včetně herny pro menší sourozence.

RC Zvoneček je podpořeno od Statutárního města Liberec.